יקב גדול מול 3 גפנים: מצא את ההבדלים

נניח שאתם חובבות וחובבי יין, ויצאתם לביקור טעימות. הגעתם ליקב גדול. נכנסתם למרכז המבקרים. זהו מתחם רחב ידיים, מבריק, מפואר, מסודר. בתוך האולם תוזמנו להתרשם ממבחר היינות המסודרים באופן מופתי על מדפים מעוצבים. תוכלו להגיע לדלפק הטעימות, שם יציעו לכם מספר יינות בליווי, נניח, בייגלה.

דיילת המכירות תדע בוודאי דבר או שניים אודות היינות, את השאר תוכלו להשלים בקריאה של התווית האחורית בבקבוק. אהבתם יין?  תוכלו בוודאי לרכוש כמה בקבוקים ולצאת הביתה.

אצלנו ב-3 גפנים, וגם בהרבה יקבי בוטיק ישראלים נוספים שאני מכיר ומוקיר, זה אותו הדבר, אבל גם לגמרי אחרת: הגעתם ליקב.

 

 

3VINES MALBEK
תפארת המלבק. צילום: ליאור אגמון

 

אני אקבל את פניכם בברכה ובלחיצת יד (ולפעמים גם רעייתי עינת). אחרי היכרות קצרה, אערוך לכם סיור בחצר היקב, אציג לכם את הציוד להכנת היין, את הכרם הגדל ממש בצמוד אלינו. אחר כך נטפס מעט כמה מדרגות כדי לראות את כרם מס, הכרם העיקרי של היקב, שכדי להשקיף עליו, אם תרצו, תוכלו להיעזר בטלסקופ.

 

3 VINES VIEW
עמק קדש.

 

גם החביות נמצאות במרחק נגיעה, בחלל היקב האפוף אדי יין וניחוחות עץ אלון. ברגע שנתיישב יתחילו להגיע אחד אחרי השני היינות השונים של היקב, בליווי של מתאבנים שונים מתוצרת הבית.

 

WINE TASTING
סיבוב ראשון. צילום: ליאור אגמון

 

אני לא אדקלם לכם פרטים על כל יין ויין, אבל אשמח לשמוע איך אתם מתרשמים ולספר כמה אנקדוטות. מי שיחזיק מעמד בשלב זה, יוכל גם לקנח בביקור בגן הירק של רעייתי עינת, על שלל תנובתו.

 

3 VINES GARDEN1
בכל יום היא נראית אחרת. הגינה של עינת בן ברק. צילום: ליאור אגמון

 

בסוף ניפרד, תמיד כידידים, לעתים קרובות בהבטחה שלכם לחזור שוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *