כמה זמן מחזיק יין אדום?

יש שאלות שאין עליהן תשובות. כל מי שהוא אבא יודע את זה. אבל גם בתור יינן יש שאלה קבועה, חשובה ביותר, מרתקת גם לדעתי. ואין לי תשובה עליה.

שואלים אותי: איך אתה יודע כמה שנים הקברנה שלך יכול להתיישן? התשובה הארוכה שלי לשאלה הזאת נראית ככה: כששאלו את הברון רוטשילד את אותה השאלה, ככה אני מסביר, הוא אמר: “במשך 250 שנה ראשונות לא ידענו, אחר כך אבל למדנו”.

אבל יש גם תשובה קצרה וקולעת יותר שעד עכשיו היתה נכונה: הקברנה שלי מסוגל להתיישן שבע, שמונה שנים, מקסימום עשור.

ובכן, הפתעה. באחד הלילות השבוע מצלצל הנייד, על הקו איתן בניטח, ידידי משכבר.
“אתה שומע, יוסי?” הוא אומר, “לפני הרבה שנים נתת לי בקבוק יין, לא היתה עליו תווית, אלא רק בטוש זהב כתבת על הבקבוק ‘קברנה 2003’ והוספת חתימה שלך. יודע מה? אנחנו שותים אותו עכשיו, והוא נפלא!”

“לא מאמין” , אני עונה לו, “לא סביר, אתה צוחק עליי”. לפני שנה פתחתי בקבוק כזה, שתינו אותו, אבל הוא היה שטוח ובטח שלא נהנינו, ובסוף שפכתי אותו. “לא לא”, הוא עונה, “באמת מצוין, אני יושב עם תומר אשתי ועם יעקב קוז’וקרו, אבא של עידו, ותשמע אותם רגע”. ואכן, אל השיחה חדרו קולותיהם של השניים למרחב השמיעה שלי, כשהם מאשרים בהתלהבות את הדברים.

CABARNE 2003

הסתובבתי יומיים בתחושה מוזרה של ספק, ואחרי יומיים נפטרתי מהחששות. אתמול, יום שבת, ניגשתי לסליק היינות והוצאתי מגנום 2003. הריחות עם הפתיחה היו בסדר, אבל הם הלכו והשתפרו. תוך שעה היה לי יין מ ע ו ל ה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *